Skuteczne sposoby na porost włosów

Porost włosów jest zależny od masy czynników, nie tylko od regularnej i prawidłowej pielęgnacji. Dobrą wiadomością jest to, że istnieją sposoby, które pozwolą na szybszy wzrost włosów przy wykorzystaniu naturalnych sposobów. Co na porost włosów sprawdzi się najlepiej i co zapewni im właściwą regenerację?

Co na porost włosów?

Jednym z fundamentalnych elementów niezbędnym do szybkiego porostu włosów jest regularna pielęgnacja. Sprawi to, że włosy będą także zdrowe, co ma bezpośredni związek z tempem ich wzrostu.

W pierwszej kolejności należy pamiętać o nawilżeniu oraz regeneracji. Suche i zniszczone włosy nigdy nie będą mieć możliwości na prawidłowy wzrost. W rezultacie zamiast porostu włosów mogą one nawet wypadać. Warto przede wszystkim wyeliminować lub mocno ograniczyć niektóre z zabiegów fryzjerskich, jak i domowych.

Rozjaśnianie czy trwała ondulacja powinny być zaprzestane. Na porost włosów niekorzystnie wpływa także korzystanie z suszarek, prostownic czy lokówek. Pamiętać należy również, że gdy decydujemy się na kosmetyki do pielęgnacji należy dobrać je na podstawie rodzaje włosów.

Nie zawsze jednak wypadanie włosów czy ograniczony ich wzrost jest uzależniony jedynie od aspektów pielęgnacyjnych. Niejednokrotnie może to mieć związek z zaburzeniami zdrowotnymi m.in. wahaniami gospodarki hormonalnej. Czynnikami, które mogą wpłynąć na taki stan rzeczy jest stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Bardziej złożone przypadki będą wymagać wykorzystanie specjalistycznych środków.

Szampony, odżywki i serum

Jak zostało wspomniane, szybszy porost włosów jest możliwy jeśli zastosujemy prawidłową pielęgnację. Na rynku możemy znaleźć szereg produktów, których zadaniem będzie stymulacja wzrostu, a także wzmocnienie włosów. Co na porost włosów będzie najlepszym wyborem? Są to produkty w najróżniejszej postaci- szampony, odżywki czy serum. Należy je zastosować bezpośrednio na skórę głowy.

Dokładne i powolne wmasowanie preparatu to jedna z ważniejszych czynności. Tak wtarty środek należy zostawić na głowie przez dłuższy czas, co pozwoli w pełni zadziałać substancjom. Warto stosować sprawdzone produkty, cieszące się ogólną popularnością i dobrą opinią. Kosmetyki na porost włosów zawierają substancję, które:

  • dokładnie oczyszczają skórę głowy, co znacznie ułatwi przedostanie się substancjom aktywnym w głąb skóry.
  • pobudzając komórki włosów
  • odżywiają, dzięki bogactwu witamin oraz minerałów. Na porost włosów sprawdzają się przede wszystkim witaminy z grupy B oraz A,E. Cenne są także minerały takie jak cynk, miedź, żelazo oraz siarka.

Domowe sposoby

Istnieją również domowe sposoby, które pomogą rosnąć naszym włosom. Co na porost włosów będzie najlepszym wyborem, jeśli chcemy zabieg wykonać w domu?

  • masaż skóry głowy- należy wykonywać go opuszkami palców, ruchami okrężnymi
  • olejowanie włosów i skóry głowy- wykorzystuje się olejki, które wpływają pozytywnie na wzrost włosów
  • maseczki na porost- raz bądź dwa razy w tygodniu należy nałożyć na głowę specjalną maseczkę wykonaną m.in z oleju rycynowego, żółtek bądź oliwy z oliwek.

Podobne artykuły dot. pielęgnacji włosów znajdziesz w portalu Dico.pl

Views: 22

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,