Jak przeliczyć spalone kalorie na kilogramy?

Niemal codziennie wylewasz siódme poty, aby zrzucić nadprogramowe kilogramy? Po treningu widzisz, ile spaliłaś kalorii, ale twoja waga stoi w miejscu jak zaklęta. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Już spieszymy z odpowiedzią i podpowiadamy, jak przeliczyć spalone kalorie na kilogramy.

Wiosna za pasem. Wypadałoby więc powoli zacząć przygotowywać swoje ciało na nadchodzące ciepłe miesiące. W jaki sposób? Za sprawą dobrze zbilansowanej diety i regularnych ćwiczeń. Nie spodziewaj się, że efekty przyjdą jednak od razu. Spalanie nawet dużej liczby kalorii dziennie, nie musi iść w parze ze spadkiem wagi.

Można przyjąć zasadę, że jeden kilogram masy ciała to około 7000 – 7700 kalorii. Jak widzisz, to całkiem sporo. Zrzucenie więc chociażby jednego kilograma wymaga sporego wysiłku. Oczywiście to przeliczenie to wartość umowna. Nie oznacza to więc, że jeśli w przeciągu kilku dni spalić ponad 7000 kalorii, to twoja waga spadnie. Duże znaczenie ma tutaj ilość tkanki tłuszczowej, indywidualnie predyspozycje, a także fakt, jak duża jest twoja ewentualna nadwaga. Osoba otyła potrzebuje większego deficytu energetycznego, żeby stracić kilogram masy ciała, w porównaniu do osoby szczupłej.

Views: 5

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,