Jak przeliczyć spalone kalorie na kilogramy?

Niemal codziennie wylewasz siódme poty, aby zrzucić nadprogramowe kilogramy? Po treningu widzisz, ile spaliłaś kalorii, ale twoja waga stoi w miejscu jak zaklęta. Zastanawiasz się, jak to możliwe? Już spieszymy z odpowiedzią i podpowiadamy, jak przeliczyć spalone kalorie na kilogramy.

Wiosna za pasem. Wypadałoby więc powoli zacząć przygotowywać swoje ciało na nadchodzące ciepłe miesiące. W jaki sposób? Za sprawą dobrze zbilansowanej diety i regularnych ćwiczeń. Nie spodziewaj się, że efekty przyjdą jednak od razu. Spalanie nawet dużej liczby kalorii dziennie, nie musi iść w parze ze spadkiem wagi.

Można przyjąć zasadę, że jeden kilogram masy ciała to około 7000 – 7700 kalorii. Jak widzisz, to całkiem sporo. Zrzucenie więc chociażby jednego kilograma wymaga sporego wysiłku. Oczywiście to przeliczenie to wartość umowna. Nie oznacza to więc, że jeśli w przeciągu kilku dni spalić ponad 7000 kalorii, to twoja waga spadnie. Duże znaczenie ma tutaj ilość tkanki tłuszczowej, indywidualnie predyspozycje, a także fakt, jak duża jest twoja ewentualna nadwaga. Osoba otyła potrzebuje większego deficytu energetycznego, żeby stracić kilogram masy ciała, w porównaniu do osoby szczupłej.

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Jak zadbać o skórę ust zimą?

Jak zadbać o skórę ust zimą?Smagane wiatrem, narażone na wahania temperatur i przesuszonego powietrza. Dla skóry ust nastał trudny okres. Bez odpowiedniej ochrony, nawet te

Jak się czuć bardziej kobieco

Do tej pory jeszcze nie poruszyła tak ważnego tematu jak „czuć się kobieco”. W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia i różnorodność ról, które pełnimy, mogą