Jak wyczyścić biżuterię?

Twoja ulubiona biżuteria straciła już swój dawny blask? Na szczęście istnieją różne sposoby z wykorzystaniem podstawowych domowych produktów, aby ją odświeżyć.

1) Soda oczyszczona

Przygotuj specjalną pastę – wymieszaj ¼ szklanki sody oczyszczonej i dwiema łyżkami wody. Następnie nanieść ją na biżuterię, odczekaj chwilę i wypoleruj. Na zakończenie wypłucz biżuterię w ciepłej wodzie i wytrzyj do sucha. Tego rodzaju mikstury nie można stosować do biżuterii z perłami, ani kamieniami szlachetnymi.

2) Ketchup

Srebrną biżuterię wyczyścisz również ketchupem. Wystarczy, że zanurzysz ją na kilka minut, a po jakimś czasie – używając miękkiej szczoteczki do mycia zębów – dokładnie wyczyścisz każdy zakamarek. Później wypłucz biżuterię w wodzie i wytrzyj do sucha.

3) Pasta do zębów

Doskonałym preparatem do czyszczenia biżuterii jest pasta do zębów. Nanieść jej niewielką ilość i poleruj przez kilka chwil. Następnie opłucz letnią wodą i wytrzyj do sucha.

4) Sok z cytryny

Ten sposób jest idealny do wyczyszczenia zwłaszcza złotej biżuterii. Wyciśnij sok z cytryny i wetrzyj w błyskotki. Wejdzie on w reakcję z patyną i dzięki temu wszystkie osady zostaną skutecznie usunięte. Kolor złota można również odświeżyć za pomocą soku z cebuli, octu, amoniaku albo denaturatu.

5) Płyn do mycia naczyń lub mydło

Dodaj kilka kropel wybranego produktu do miseczki z wodą i zanurz w niej biżuterię. Po 5-10 minutach wyjmij ją i delikatnie osusz miękkim materiałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.