Pękające naczynka: jak się ich pozbyć?

Masz problem z pękającymi naczynkami? Stosując kilka trików możesz pozbyć się tego krępującego problemu.

Problem pękających naczynek dotyczy przede wszystkim osób o skórze wrażliwej, która wymaga szczególnej pielęgnacji. Podstawą są preparaty chroniące przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Latem należy obowiązkowo sięgać po kremy z filtrami UV, które zapobiegają uszkodzeniom skóry i naczyń przez promieniowanie słoneczne. Zimą natomiast niezbędne są tłuste kremy chroniące przed mrozem i wiatrem.

Poza tym osoby o skórze wrażliwej powinny serwować sobie różne zabiegi pielęgnacyjne. W powszechnym użyciu powinien być na przykład olejek z czarnego bzu. Możesz go zrobić w domowym zaciszu. W jaki sposób? Wsyp do garnka pół kilo owoców i gotuj wolno 10 minut, mieszając. Przecedź sok przez gazę do miski. Po kilku godzinach na wierzchu pojawi się olej. Zbierz go łyżeczką, przelej do butelki z ciemnego szkła, odstaw w chłodne, ciemne miejsce.

Powstały w ten sposób olejek należy nakładać na ciało (na wybrane partie) cztery razy w tygodniu. Oprócz tego pamiętaj o naturalnych maseczkach, które powinnaś serwować swojej skórze przynajmniej dwa razy w tygodniu. W samodzielnie przygotowanych powinny znaleźć się takie składniki jak: siemię lniane, miód, zielona glinka i olejek różany. Stworzone w zaciszu domowym maseczki powinnaś trzymać na twarzy przez około 15–20 minut. Twarz z cerą naczynkową można przemywać także tonikiem z ogórka zielonego lub naparem z nagietka i rumianku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.