Drożdżyca: jak ją leczyć domowymi sposobami?

Drożdżyca to choroba grzybicza wywoływana przez zbytnie namnożenie się w organizmie drożdżaków z rodzaju Candida. Może pojawić się na skórze, w jamie ustnej, a nawet pochwie.

Czym się objawia drożdżyca? Silnym świądem i zaczerwienieniem. Z kolei infekcja w jamie ustnej, zwana też pleśniawką, charakteryzuje się obecnością kremowego, białego nalotu lub plamek w ustach i na języku. Drożdżyca pochwy jest natomiast związana z uczuciem świądu okolic intymnych oraz pojawieniem się białych upławów o konsystencji twarogu. Niejednokrotnie drożdżyca pojawia się w momencie, gdy przyjmujemy antybiotyki, czy tabletki antykoncepcyjne. Dotyka ona również osób zmagających się z cukrzycą, czy mających osłabiony układ odpornościowy. Na szczęście uporać się z nią można również domowymi sposobami.

Pomocny będzie przede wszystkim czosnek. Wystarczy, że będziemy jeść około 2-4 ząbków surowego czosnku dziennie. Można również stosować go na dotknięty drożdżycą obszar skóry – wystarczy zrobić z rozgniecionego ząbka okład.

Niezastąpiony w walce z tą dolegliwością jest też olej kokosowy. Zawarte w nim kwasy mają działanie przeciwbakteryjne i pomagają pozbyć się drożdżaków Candida bez jednoczesnego ryzyka wykształcenia się szczepów bardziej odpornych na leki przeciwgrzybicze. Koniecznie więc włącz olej kokosowy do swojej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.