Zioła na ból zęba

Bolący ząb to zmora wielu z nas. Niektórzy nawet twierdzą, że najgorszy ból jaki znają to właśnie ból zęba. W dzień utrudnia normalne funkcjonowanie a w nocy nie pozwala nawet zasnąć. Wizyta u dentysty możliwa dopiero za kilka dni, tabletki przeciwbólowe nie zawsze są dobrym rozwiązaniem, a więc co zrobić aby sobie ulżyć?

Istnieje kilka dobrych, sprawdzonych sposobów aby uśmierzyć ból pochodzący od zęba za pomocą ziół, które zazwyczaj możemy znaleźć w każdej kuchni.

Napar z szałwii i rumianku

Zarówno szałwia lekarska jak i rumianek posiadają właściwości, które działają przeciwzapalnie oraz przeciwbólowo. Wystarczy zrobić napar z wybranego zioła a gdy wystygnie płukać nim obolałe miejsce przez kilka minut.

Imbir i goździki działają natychmiast

Jeśli chcesz poczuć natychmiastową ulgę wybierz goździki. Wystarczy, że przez chwilę pożujesz kilka sztuk. Przyprawa zawiera eugenol, który działa znieczulająco. Dobrym wyborem może okazać się również imbir. Żując cienki plasterek warzywa chwilowo uśmierzysz ból. Gingerol występujący naturalnie w imbirze działa przeciwzapalnie i odkażająco.

Eukaliptusowy olejek

Eukaliptus również działa przeciwbólowo. Jeśli posiadasz w domu olejek eteryczny z wyciągiem z eukaliptusa możesz nasączyć nim wacik a następnie przyłożyć go w miejsce chorego zęba.

Czosnek działa przeciwbólowo

Alternatywą dla leku przeciwbólowego może być ząbek czosnku, który jest naturalnym antybiotykiem. Rozgnieć lub zetrzyj na tarce odrobinę a następnie przyłóż do bolącego zęba.

Musisz pamiętać, że powyższe metody działają tymczasowo, a zęby należy wyleczyć, dlatego niezbędna jest kontrola u stomatologa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.