Z czego wynikają ciągłe kłótnie z partnerem?

Twój związek składa się z samych kłótni? Masz wrażenie, że ty i twój facet jesteście z dwóch zupełnie innych światów? Masz rację! Mentalność kobiety i mężczyzny jest całkiem inna. Warto mieć świadomość, na czym ta różnica polega – zwłaszcza, jeśli jesteś w związku.

Podstawową kwestią jest fakt, że panie podchodzą do życia zdecydowanie bardziej emocjonalnie niż panowie. W niemal każdej sprzeczce doszukujemy się drugiego dna. W niektórych sytuacjach dochodzimy nawet do wniosku, że to na pewno koniec naszego związku, bo nasz facet zrobił coś, czym nas zupełnie zaskoczył. W lawinie rozmyślań wysnuwamy teorię, że my go właściwie nie znamy i z pewnością lada moment nasze drogi się rozejdą.

Okazuje się jednak, że faceci wcale tak do tego nie podchodzą – oni dobrze czują się wtedy, gdy dobrze czuje się ich ego. Zamiast więc nakręcać się i brnąć w kolejną awanturę, staraj się przejść do sytuacji, która cię wyprowadziła z równowagi, na porządku dziennym. Spróbuj go podejść – jeśli wkurza cię, że znowu nie pozmywał naczyń, nie rób od razu awantury, ale powiedz, że na przykład wspaniale zmywa naczynia – lepiej niż niejedna zmywarka, albo że uwielbiasz na niego patrzeć, gdy zmywa naczynia i bardzo cię to kręci!

Różnice w psychice widać też w codziennych sytuacjach, np. w pracy. Kobiety łatwo przyznają się do swojej niewiedzy i chętnie proszą o pomoc. Panowie z kolei za żadne skarby nie chcą pokazać, że czego nie wiedzą, czy z czymś sobie nie radzą… Zanim więc zaczniesz kolejną kłótnię, zastanów się, jak daną sytuację może odebrać twój facet. Czy naprawdę masz ochotę tracić nerwy na następną sprzeczkę, z której i tak nic nie wyniknie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.