Wzmocnij paznokcie domowymi sposobami

Twoje paznokcie są kruche, miękkie i ciągle się łamią? Spróbuj zregenerować je domowymi sposobami. Jeśli będziesz stosować je regularnie, już po miesiącu zauważysz zdecydowaną różnicę.

1) Olejek rycynowy

To doskonałe „lekarstwo” na kruche i łamliwe paznokcie. Wcieraj go – niczym krem – w płytkę paznokcia oraz skórki wokół paznokci dwa razy dziennie. Pierwsze efekty jego działania zobaczysz już po 2 tygodniach.

2) Oliwa z oliwek i sok z cytryny

Kilka kropli soku z cytryny połącz z jedną łyżką oliwy z oliwek. Otrzymany w ten sposób preparat wcieraj codziennie w płytkę paznokci. Jeśli chcesz wzmocnić efekt działania, zrób to wieczorem i nałóż na dłonie bawełniane rękawiczki, a następnie połóż się spać.

3) Ocet jabłkowy

Wymieszaj ze sobą w identycznych proporcjach ocet jabłkowy i wodę. Następnie wymocz paznokcie w tak przygotowanej miksturze. Powtarzaj nakładanie mieszanki raz dziennie, a co kilka dni odsuwaj skórki.

4) Wosk pszczeli

Wosk pszczeli rozpuść na małym ogniu, a następnie ostudź. Gdy uzyska odpowiednią temperaturę, zanurz w nim paznokcie. Takie „kąpiele” stosuj raz na kilka tygodni.

5) Olejek herbaciany i witamina E

Pół łyżeczki witaminy E połącz z kilkoma kroplami olejku herbacianego. Otrzymaną w ten sposób miksturę wmasuj w paznokcie. Po kilku minutach opłucz dłonie i wytrzyj do sucha. Taką kurację powtarzamy dwa razy dziennie przez miesiąc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.