Sprawdź czy twój związek jest toksyczny

Twoja relacja z partnerem była jak z bajki i nagle coś się zaczęło zmieniać? Jeśli znasz te zachowania zastanów się czy razem możecie uratować związek czy warto zakończyć toksyczną relację dając szczęście wam obojgu.

Nawet w najbardziej dopasowanym związku zdarzają się gorsze chwile. To całkowicie normalne jeśli występują drobne spięcia, ale wy pomimo tego potraficie się porozumieć, szczerze porozmawiać i rozwiązać problem. Jeśli jednak jest inaczej, warto się zastanowić czy to co jest między wami jest prawdziwe i warte zaangażowania. Szczególnie na początku związku, kiedy jesteśmy sobą wzajemnie zauroczeni, nie zauważamy niczego niepokojącego, chociaż z boku łatwo można się domyślić, że coś jest nie tak. Te zachowania zwiastują kryzys:

Nie jesteście sobą

Po dłuższym czasie bycia w związku czujesz się nadal nieswojo w niektórych sytuacjach? Zastanów się dlaczego tak jest. Jeśli boisz się, że partner nie zaakceptuje prawdziwej ciebie nie warto się angażować.

Szczerość to podstawa

Pojawiają się problemy a wy nie umiecie o nich szczerze porozmawiać? Taki związek się nie uda. W życiu spotykają nas różne sytuacje, ale gdy macie inne poglądy na różne sprawy ciężko będzie znaleźć nić porozumienia.

Czujesz się osaczona?

Partner wypytuje cię o najdrobniejsze szczegóły? Pyta z kim piszesz, dokąd idziesz lub o czym rozmawiasz? Nie pozwól na to, aby kontrolował każdy twój ruch. Jesteście w związku, ale każdy z was ma prawo do swojej prywatności.

Twoja wina

Znasz powiedzenie, że wina zawsze leży po środku? Zapamiętaj je. Jeśli zazwyczaj partner obwinia ciebie za zaistniałe sytuacje, to powinnaś się głęboko zastanowić czy chcesz dalej tworzyć ten związek. Ty masz wyrzuty sumienia i starasz się jemu wynagrodzić tak na prawdę nie wiadomo co? Nie rób tego! Zamiast tego usiądź i powiedz mu jak to wygląda z twojej strony. Jeśli nadal nie zrozumie tego co czujesz, odpuść sobie

Views: 8

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,