Prosty wzór matematyczny na dobranie rozmiaru biustonosza

Przeprowadzone wśród kobiet badania pokazują, że większość z nas nie przywiązuje należytej wagi do odpowiedniego rodzaju i rozmiaru biustonosza. Zazwyczaj rozmiar oceniamy „na oko”. Stanik zabieramy do przymierzalni, jeśli wydaje się wygodny kupujemy go i nosimy przez dłuższy czas. Jest to błąd!

Odpowiedni biustonosz powinien mieć odpowiedni rozmiar, dobrze leżeć oraz trzymać biust w odpowiednim miejscu. Możemy wtedy zaoszczędzić sobie problemów z biustonoszem, który spowoduje nieprzyjemne otarcia na skórze oraz wbijające fiszbiny. Wybierając dobrze dopasowany biustonosz dbamy o to, aby biust nie utracił jędrności. A więc jak odpowiednio dobrać rozmiar? Wystarczy miarka i prosty wzór matematyczny.

Rozmiar stanika składa się na dwa wymiary, pierwszy z nich to obwód klatki piersiowej pod biustem a drugi to obwód w biuście. Od obwodu w biuście odejmujemy obwód pod biustem. Różnicę zapisujemy aby poznać prawidłowy rozmiar stanika.

Wynik wskaże nam rozmiar odpowiedniej miseczki. Przyjęte normy to:

AA = 7 – 9

A = 9,5 – 11,5

B = 12 – 14

C = 14,5 – 16,5

D = 17 – 19

DD = 19,5 – 21,5

E = 22 – 24

F = 24,5 – 26,5

FF = 27 – 29

G = 29,5 – 31,5

H = 34,5 – 36,5

Podsumowując, jeśli wynik odejmowania wynosił 15, a pod obwód pod biustem to 75 cm rozmiar twojego stanika wynosi 75C. Z czym się wiąże noszenie nieprawidłowego rozmiaru bielizny? Jeśli kupujesz staniki zbyt małe jesteś narażona na spłaszczenie biustu, który pod bluzką nie wygląda estetycznie. Natomiast jeśli kupisz rozmiar za duży biustonosz będzie się przesuwał oraz nie utrzyma prawidłowo piersi na swoim miejscu. Biustonosz powinien być wsparciem dla piersi a nie ich dodatkowym obciążeniem

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

konferencja girlboss

Poszukiwane prelegentki na Konferencję Online GirlBoss!

Biznes online to nie tylko sprzedaż produktów czy usług przez internet. To kompleksowy ekosystem, który obejmuje szeroki zakres działań, od marketingu przez social media, e-commerce, po tworzenie wartościowych treści i budowanie relacji z klientami w przestrzeni wirtualnej. Jest to świat, w którym innowacje i kreatywność są kluczowymi czynnikami sukcesu, a granice między online a offline coraz bardziej się zacierają.