Czy da się zaplanować płeć dziecka?

Zgodnie z nauką wiemy, że szansa na urodzenie dziewczynki lub chłopaka wynosi równe 50% szans dla każdego z nich. Jednak do dziś wierzy się, że płeć można zaplanować. Jak to zrobić? Podpowiedź przynosi chiński kalendarz.

Kalendarz chiński powstał setki lat temu a wokół niego krąży wiele legend dotyczących jego odkrycia jak i późniejszego wykorzystania. Jak było naprawdę nie wie nikt, ale do dziś Chińczycy wierzą, że dzięki ich wynalazkowi można zaplanować płeć swojego potomka.

Kalendarz sugerując nam płeć dziecka uwzględnia dwa czynniki: wiek matki oraz miesiąc poczęcia.

Kobieta, która ma 30 lat największe szanse na urodzenie dziewczynki ma wtedy, kiedy do zapłodnienia dojdzie w miesiącach od lutego do października. 18-letnia dziewczyna urodzi chłopca kiedy do zapłodnienia dojdzie w każdym miesiącu poza styczniem i marcem. Z kolei 40 -latka największe szanse na urodzenie dziewczynki ma gdy do poczęcia dojdzie w miesiącach nieparzystych. Jeśli chodzi o kobietę 22 letnią szanse urodzenia chłopca przypadają na poczęcie w miesiącach takich jak luty, marzec, maj i sierpień.

Skuteczność metody

Chińczycy twierdzą, że skuteczność tej metody wynosi blisko 98%, jednak zdaniem naukowców chiński kalendarz płci nie ma żadnego wpływu na faktyczną płeć planowanego dziecka. Za to w dużej mierze odpowiadają chromosomy. Przekonanie chińczyków o wysokiej skuteczności najprawdopodobniej wzięło się z obserwacji narodzin w latach, w których kalendarz powstał.

Zabawa

Oczywiście możesz sprawdzić czy w twoim przypadku płeć zgadza się chińskimi przepowiedniami, jednak należy to bardziej potraktować jako zabawę aniżeli faktyczne stwierdzenie.

Views: 7

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,