Planujesz dzieci? Koniecznie wykonaj te badania

Zamierzacie zacząć starać się o dziecko? Postaraj się, jak najlepiej przygotować swój organizm do zmian, które go czekają. Od czego zacząć? Przede wszystkim od wykonania podstawowych badań, które pozwolą na wykluczenie wszelkich przeciwwskazań lub ewentualnych możliwych powikłań.

Podstawową kwestią jest przeprowadzenie badań genetyczny. Pozwolą one określić potencjalne ryzyko wystąpienia wad u dziecka. Poza tym niezwykle istotna jest rozmowa z ginekologiem, który powinien skierować cię na podstawowe badania laboratoryjne. Podczas wizyty sprawdzi on również twoje narządy rodne, a przy okazji pobierze materiał do badania cytologicznego oraz sprawdzi czystość pochwy.

Ostatnie badanie jest niezwykle istotne, ponieważ lekarz może stwierdzić, czy kobieta nie cierpi na zapalenie grzybicze lub bakteryjne, które z kolei utrudniają zajście w ciąże lub doprowadzają do zakażenia dziecka. Ginekolog powinien również wykonać USG i przyjrzeć się narządom rodnym kobiety. Pamiętaj również, aby przed zajściem w ciąży – a także w jej trakcie – kontrolować ciśnienie krwi – nie może być ono zbyt wysokie, bo będzie zagrażać nie tylko matce, ale również potomstwu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.