Koty również chorują. Jak rozpoznać objawy

Koty również chorują. Jak rozpoznać objawy
Koty, zaraz obok psów, są jednymi ze zwierząt domowych, które wielu z nas darzy wielką miłością. Pomimo tego, to właśnie one są uważane za zwierzęta, które dość trudno nauczyć zasad panujących w naszym domu. Wiele osób jest zdania, że kot przychodzi tylko kiedy jest głodny, a to wcale nieprawda. Wszyscy wiemy, że koty znaczą swój teren i lubią się ocierać o wszelkie możliwe przedmioty oraz w szczególności o nasze nogi. W ten sposób przejawiają sympatię do nas. Czasem jednak kot zachowuje się inaczej, a to oznacza, że może być chory. Poniżej dowiesz się co zrobić aby mu pomóc jak najszybciej.

Co jest ważne?

Nikt nie zna swojego kota tak dobrze jak domownicy.
Jeśli zwierzak zachowuje się inaczej niż zwykle, jest ospały kiedy zawsze był pełen energii bądź odwrotnie albo zachowuje się agresywnie a dotychczas był bardzo spokojny to znak, że kotu może coś dolegać. Najlepiej sprawdzić to u specjalisty. Być może to nic niepokojącego, ale wizyta u
weterynarza z pewnością nie zaszkodzi.

Niepokojące objawy

Chory kot zazwyczaj unika kontaktu z ludźmi, nie daje się głaskać czy podnieść. Często również więcej śpi bądź chowa się w zakamarkach. Odwrotne zachowania to przejawy agresji nawet w stosunku do domowników czy nadmierne miauczenie. Kolejnym objawem, który powinien wzbudzić naszą czujność jest załatwianie się w innym miejscu niż do tej pory.

Obserwuj go bacznie

Podczas choroby kota z pewnością da się zauważyć zmiany, ale trzeba być nieco bardziej czujnym. Ważną sprawą są nawyki żywieniowe. Jeśli zauważysz, że twój pupil nie zjada swoich ulubionych smakołyków, wypróżnia się zbyt często lub za rzadko a zawartość kuwety jest inna niż zawsze to znak, że problem może leżeć po stronie układu pokarmowego.

Choroba widoczna gołym okiem

Jeśli u swojego kota zauważysz zmiany na sierści czy błonach śluzowych nie warto czekać. Mogą to być wszelkiego rodzaju strupki, zranienia, zaropienia – wtedy powinien zadbać o zdrowie zwierzaka lekarz.

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,