Cebula dobra na wszystko?

Cebulę możemy wykorzystać na wiele sposób. Jej zastosowanie znajdzie nie tylko w polskiej kuchni. Od wieków jest doceniania również ze względu na swoje właściwości lecznicze. Dzięki niej możemy też zadbać o skórę, włosy i paznokcie. Poza tym, pomoże nam w domowych porządkach!

Dobra na przeziębienia

Cebula jest bogata w substancje bakteriobójcze i witaminę C, dzięki czemu jest dobra na przeziębienie i poprawia odporność. Jeśli pojawiają się u nas pierwsze dolegliwości związane z chorobą, warto przygotować sobie syrop z cebuli, który przez wielu uważany jest za naturalny antybiotyk. Za jego sprawą nie tylko wzmocnimy organizm, ale także rozrzedzimy zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę i poradzimy sobie z kaszlem.

Dobra na problemy skórne

Po cebulę możemy sięgnąć w przypadku problemów skórnych. To doskonałe warzywo poradzi sobie nawet z uciążliwym trądzikiem! Wystarczy, że przygotujemy z niego specjalny krem. W jaki sposób? Obieramy cebulę, a następnie gotujemy w całości. Gdy ostygnie, rozgniatamy na papkę i nakładamy na twarz. Po kilkunastu minutach możemy ją zmyć. Niektórzy sięgają po cebulę, gdy chcą wybielić przebarwienia na skórze. W tym celu należy zmiksować surową cebulę w blenderze i dodać surowe jajko. Tego rodzaju papka przyda się również osobom, które chcą spowolnić tworzenie się zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *