Cebula dobra na wszystko?

Cebulę możemy wykorzystać na wiele sposób. Jej zastosowanie znajdzie nie tylko w polskiej kuchni. Od wieków jest doceniania również ze względu na swoje właściwości lecznicze. Dzięki niej możemy też zadbać o skórę, włosy i paznokcie. Poza tym, pomoże nam w domowych porządkach!

Dobra na przeziębienia

Cebula jest bogata w substancje bakteriobójcze i witaminę C, dzięki czemu jest dobra na przeziębienie i poprawia odporność. Jeśli pojawiają się u nas pierwsze dolegliwości związane z chorobą, warto przygotować sobie syrop z cebuli, który przez wielu uważany jest za naturalny antybiotyk. Za jego sprawą nie tylko wzmocnimy organizm, ale także rozrzedzimy zalegającą w drogach oddechowych wydzielinę i poradzimy sobie z kaszlem.

Dobra na problemy skórne

Po cebulę możemy sięgnąć w przypadku problemów skórnych. To doskonałe warzywo poradzi sobie nawet z uciążliwym trądzikiem! Wystarczy, że przygotujemy z niego specjalny krem. W jaki sposób? Obieramy cebulę, a następnie gotujemy w całości. Gdy ostygnie, rozgniatamy na papkę i nakładamy na twarz. Po kilkunastu minutach możemy ją zmyć. Niektórzy sięgają po cebulę, gdy chcą wybielić przebarwienia na skórze. W tym celu należy zmiksować surową cebulę w blenderze i dodać surowe jajko. Tego rodzaju papka przyda się również osobom, które chcą spowolnić tworzenie się zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.