Jaka sukienka podkreśli twoją sylwetkę?

Każda z nas z pewnością ma sobie coś do zarzucenia w kwestii figury. Nie oznacza to jednak, że mankamentów nie da się ukryć! Zacznijcie przede wszystkim od określenia typu swojej figury – dzięki temu będzie wam łatwiej dopasować idealną kreację.

Klepsydra

Charakterystycznymi elementami takiej figury są proporcjonalna szerokość ramion i bioder oraz widocznie zarysowane wcięcie w talii. Jakie sukienki w tym przypadku będą strzałem w dziesiątkę? Przede wszystkim te obcisłą górą oraz idealnie dopasowane w talii. W kwestii dołu mamy natomiast dowolność – można postawić zarówno na ten rozkloszowany, jak i obcisły. Panie mające figurę klepsydry będą również dobrze wyglądać w sukienkach kopertowych.

Gruszka

Panie o sylwetce w kształcie gruszki mają mniejszy biust, wąskie ramiona i talię, a znacznie pełniejszą część od pasa w dół. W swoich stylizacjach powinny więc odwracać uwagę od dolnych części ciała. W ich przypadku najlepiej postawić na sukienki dopasowane w talii, ale swobodnie opływające biodra. Dobrym rozwiązaniem – a zarazem sposobem na odwrócenie uwagi – będą opadające, hiszpańskie rękawy, czy dekolt w kształcie łódki.

Jabłko

Tego typu sylwetki wyróżniają się przede wszystkim okrągłym brzuszkiem, większym biustem i brakiem wyraźnego wcięcia w talii. Panie o takich figurach powinny unikać sukienek, które opinają ich ciała. Lepiej postawić na lekkie i zwiewne. Strzałem w dziesiątkę będą też te odcinane pod biustem.

Prostokąt

Sylwetka w kształcie prostokąta określana jest jako figura chłopięca. Dlaczego? Ze względu na brak wcięcia w talii. Panie o takiej sylwetce są zazwyczaj smukłe i szczupłe. Na jakie kreacje powinny stawiać? Przede wszystkim na takie, które mają w swojej strukturze odcinanie w talii. Warto również dodać optycznie nieco krągłości – taki efekt można osiągnąć za pomocą różnego rodzaju zdobień i detali na wysokości bioder i biustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.