Jak zrobić musujące kule do kąpieli?

Wracasz do domu po ciężkim dniu. Zastanawiasz się, jak się zrelaksować? Spędzenie kilku chwil w wannie potrafi zdziałać cuda! Odprężająca kąpiel wpłynie kojąco nie tylko na spięte mięśnie, ale także na zmysły. Wystarczy tylko, że ją nieco urozmaicisz. W jaki sposób? Chociażby za sprawą musujących kul. Możesz je zrobić nawet w domowym zaciszu! Wystarczy kilka podstawowych produktów.

Wykonanie musujących kuli jest niezwykle proste. Mogą mieć one dowolny kształt, kolor i zapach. Wszystko zależy od naszej wyobraźni i preferencji.

Czego będziemy potrzebować do wykonania kul musujących?

  • 200 g sody spożywczej,
  • 100 g kwasku cytrynowego,
  • 3 łyżki oleju bazowego bądź oliwki dla dzieci
  • odrobina wody
  • olejki z ulubionymi zapachami
  • ewentualnie barwniki

Wsypujemy do miski sodę i kwasek cytrynowy. Następnie dodajemy oliwkę i wszystko dokładnie mieszkamy. Kolejny krok to dodanie olejku zapachowego oraz barwników. Całość mieszamy. Masa powinna mieć konsystencję mokrego piasku – jeśli jest zbyt sucha, wlewamy odrobinę wody. Możemy również sięgnąć po spryskiwacz.

Pamiętajmy jednak, by robić to etapami po 2 do 5 psiknięć na raz. Zbyt duża ilość płynu spowoduje, że soda zacznie się pienić, co uniemożliwi nam wykonanie kul. Kiedy czujemy, że masa staje się lepiąca, możemy przystąpić do kolejnego kroku – formowania kulek. Możemy też sięgnąć po specjalne foremki. Odczekajmy kilka godzin – do całkowitego wyschnięcia – i… gotowe! Możemy wskakiwać do wanny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.