Jak ujędrnić ciało domowymi sposobami?

Chciałabyś ujędrnić swoje ciało? Zastanawiasz się, jak to zrobić nie obciążając domowego budżetu? Skorzystaj z naszych porad – domowe sposoby są bowiem niemal tak samo skuteczne, jak te serwowane w profesjonalnym salonie SPA.

Najprostszym sposobem na ujędrnienie ciała jest… prysznic. Każdego wieczoru powinnyśmy polewać ciało na przemian ciepłą i zimną wodą. W ten sposób nie tylko ujędrnimy skórę, ale i wzmocnimy barierę immunologiczną naszego organizmu. Warto również zaopatrzyć się w specjalną szczoteczkę z naturalnego włosia. Będzie to niezastąpiony atrybut do codziennego masażu. Przed prysznicem masujmy nią swoje ciało przez około pięć minut. Powinnyśmy zacząć od nóg i kierować się ku górze.

Zbawiennie na nasze ciało zadziała również peeling na bazie soli gruboziarnistej. I w tym przypadku nie musimy pędzić do sklepu po gotowy produkt – najlepiej przygotować go w zaciszu domowym. Jak więc go stworzyć? Wystarczy zmieszać sól gruboziarnistą z oliwą z oliwek lub śmietaną – tak, aby powstała gęsta konsystencja, a następnie wmasować ją w ciało.

Nasza skóra odzyska jędrność również za sprawą okładów borowinowych. Powinnyśmy serwować je sobie dwa razy w tygodniu. W jaki sposób je przygotować? Podgrzejmy lekko pastę borowinową, nałóżmy na część ciała, którą chcemy wyszczuplić, np. brzuch, a następnie owińmy ciało folią i przykryjmy ręcznikiem lub kocem. Okład należy usunąć po około 30 minutach.

Ogromny wpływ na jędrność skóry ma również odpowiednio dobrana dieta oraz picie dużej ilości wody. Nasze posiłki powinny być bogate w świeże warzywa, kiełki, nasiona, produkty pełnoziarniste, kasze, strączki, pestki dyni, orzechy. W jadłospisie nie może zabraknąć także ryb, dobrej jakości chudego mięsa i nabiału.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.