Jak sobie poradzić z kacem?

Kiedy podczas imprezy przesadzimy z alkoholem, strach pomyśleć o tym, co czeka nas następnego dnia. Ból i zawroty głowy, mdłości i kompletny brak sił to tylko kilka charakterystycznych objawów tak zwanego syndromu dnia wczorajszego. Jak sobie z radzić z kacem by trwał, jak najkrócej? Podpowiadamy!

Po suto zakrapianej alkoholem imprezie musisz się przede wszystkim wyspać – w tym czasie odpoczniesz i zregenerujesz siły. Ile powinnaś spać? Tyle, ile potrzebuje organizm. Później spróbuj zjeść porządne śniadanie zawierające sporą dawkę białka, zdrowych tłuszczów i węglowodanów. Wskazane są szczególnie jajka będące bogatym źródłem cysteiny – aminokwasu, który przyspiesza usuwanie szkodliwych substancji z wątroby.

Poza tym dostarcz organizmowi fruktozę, a więc naturalny cukier, który znajduje się w owocach. Przyspiesza on proces metabolizowania alkoholu. Pamiętaj także o odpowiednim nawodnieniu. Pij jak najwięcej wody. Możesz również sięgnąć po napoje izotoniczne, bądź suplementy diety takie, jak magnez, potas, czy wapń. Skuteczna będzie też glukoza, która pozwoli podnieść poziom cukru we krwi i stanąć na nogi.

Jeśli nie masz nic z tych rzeczy w swojej domowej apteczce, przygotuj specjalną miksturę składającą się z miodu, wody i cytryny. Z pewnością cię ożywi.

Poza tym możesz również sięgnąć po czerwony żeń szeń, który ma właściwości redukujące poziom alkoholu we krwi. Jeśli złemu samopoczuciu towarzyszą wymioty, czy nudności, spróbuj sięgnąć po imbir i to w każdej formie. Skuteczna okaże się zarówno herbata imbirowa, jak i żucie kawałka tej korzennej przyprawy.

Jak już nabierzesz odrobinę sił, spróbuj się poruszać. Alkohol bowiem najlepiej wypocić z organizmu. Jeśli nie masz ochoty na aktywność fizyczną, możesz przede wszystkim zażyć gorącej kąpieli.

Jeśli ponownie zawędrujesz do łóżka, pamiętaj aby dokładnie przewietrzyć pomieszczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.