Garderoba zamiast szafy

Marzysz o przestronnej garderobie zamiast szafy? Nawet jeśli masz małą wolną przestrzeń możesz zaaranżować piękną garderobę. Wystarczy kilka naszych wskazówek!

Garderoba przede wszystkim powinna być funkcjonalna, a tym samym pomieścić ubrania całej rodziny. Jej urządzenie nie jest trudne jeśli pokierujesz się kilkoma zasadami:

1. Odpowiednie miejsce

Zazwyczaj garderoba mieści się w pobliżu sypialni, ale jeśli akurat nie masz tam wolnego miejsca z powodzeniem możesz zabudować przestrzeń pod schodami lub skosami.

2. Jasne kolory

Jeśli już zdecydujesz się na budowę garderoby pamiętaj, że kolor ścian wpływa na wiele czynników. Jeśli postawisz na kolor jasne i ciepłe, takie jak beż, biel czy szarość nadasz jej elegancji. Jeśli zdecydujesz się na kolory intensywne takie jak zieleń czy żółty garderoba nie będzie przyjemna dla oka.

3. Organizery

Funkcjonalność i wygoda to dwa hasła, którymi powinnaś się kierować podczas jej urządzania. Półki możesz zawiesić na wszystkich ścianach lub tylko na niektórych, w zależności od ilości wolnego miejsca. Nie bój się dużej ilości koszyczków, pojemników czy organizerów. Wtedy każda rzecz będzie miała swoje miejsce. Ważne jest aby zachować w niej porządek.

4. Światło

Pamiętaj, że koniecznie w garderobie musi być oświetlenie. Małe kinkiety czy halogeny nie zabierają miejsca, więc bez obaw możesz je zamontować. Jeśli jesteś właścicielką przestronnej garderoby z powodzeniem możesz wybrać elegancki żyrandol.

5. Dodatki

W garderobie z pewnością nie może zabraknąć lustra. W końcu to tam się będziesz przebierać czy wybierać ubrania na różne okazje. Lustro zawieszone na ścianie lub wolnostojące to rzecz, która ułatwi codzienne przymiarki. Aby cała garderoba była przyjemna dla okna możesz postawić na ciekawe dodatki takie jak egzotyczna roślina, ramki ze zdjęciami czy miękki, elegancki dywanik.

Teraz już wiesz, czym się kierować przy projektowaniu wymarzonej garderoby. Pamiętaj, że ma to być miejsce, w którym będziesz czuła się wyjątkowo.

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,