Jak się pozbyć odcisków? Zdradzamy domowe sposoby

Kupiłaś sobie nowe buty. Cała w skowronkach założyłaś je na ważną uroczystość. Twoje szczęście nie trwało jednak długo. Okazało się bowiem, że… nabawiłaś się odcisków. Mimo że większość z nich goi się sama, są takie, których trudno się pozbyć. Podpowiadamy, jak to zrobić wykorzystując domowe metody.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy zawiera wiele właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych, a przy tym łagodzi ból. Jak można go wykorzystać, aby pozbyć się odcisków? Wystarczy namoczyć nim wacik kosmetyczny, a następnie pocierać odcisk. Jeśli odczuwasz nieprzyjemne pieczenie, możesz rozcieńczyć go z wodą. Po ocet jabłkowy sięgaj rano i wieczorem przez kilka dni.


Zielona herbata

W zielonej herbacie znajdziemy wiele witamin i antyoksydantów, które zmniejszają ból i swędzenie. Z tego też powodu warto po nią sięgnąć w przypadku odcisków. Wystarczy tylko zaparzyć zieloną herbatę, po pięciu minutach wyjąć torebkę i odłożyć do wystygnięcia. Mokrą torebkę przyłóż do odcisku i zostaw na kilka minut.

Kurkuma

Pomocna w pozbyciu się odcisków będzie też pasta z kurkumy. Jak ją przygotować? Wystarczy wymieszać dwie łyżeczki wody z jedną płaską łyżeczką kurkumy. Pastę nałóż na odcisk i pozostaw na 5-10 minut. Kurację należy powtarzać dwa razy dziennie przez kilka dni.

Biała pasta do zębów

Biała pasta również pomoże w leczeniu odcisków. Wystarczy wetrzeć ją w bolące miejsce i pozostawić na 2-3 godziny. Po tym czasie, dokładnie umyj stopę i wetrzyj krem do stóp. Zabieg z pastą możesz stosować dwa razy dziennie do momentu aż odcisk zniknie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.