Czym jest wolny związek i jak w nim żyć?

Mimo że wolne związki kojarzą się różnie, stały się niejako znakiem naszych czasów. Czym właściwie charakteryzuje się tego rodzaju relacja?

Sformułowanie wolny związek możemy rozumieć na dwa sposoby – po pierwsze jako wspólne życie pary, która nie ma ślubu, a po drugie jako pewnego rodzaju układ, w którym obie strony pozostawiają sobie wzajemnie dużo wolności. Pod hasłem „dużo wolności” może się nawet kryć nie tłumaczenie się z przygód seksualnych z innymi osobami. Czy to oznacza, że w wolnych związkach nie obowiązują żadne zasady?

Oczywiście, że nie. Wszystko zależy od tego, jakie reguły ustalicie między sobą. Podstawą powinna być szczerość – oczywiście w granicach rozsądku. Nie trzeba relacjonować naszemu partnerowi wszystkich szczegółów z życia seksualnego, ale miło byłoby czuć się przy nim bezpiecznie. Dlatego też wykluczony jest seks z obcymi osobami bez zabezpieczenia – nikt nie chce się przecież nabawić intymnych dolegliwości.

Poza tym unikajmy seksu ze wspólnymi znajomymi. W wolnych związkach ogromne znaczenie ma też szacunek. Jeśli z czasem zaczyna ci przeszkadzać, że twój partner spotyka się też z innymi, porozmawiaj z nim o tym. Musisz mieć bowiem świadomość, że w tego rodzaju relacjach tak naprawdę bardzo trudno jednak wytrwać – szczególnie osobom, które angażują się emocjonalnie i uczuciowo.

Jeśli zauważyłaś, że wchodzisz w wolny związek zbyt mocno, a twój partner traktuje to na luzie, powiedz mu o tym. Jeśli nie dojdziecie do wspólnych rozwiązań to po prostu się rozstańcie. Wolny związek to przecież swoboda, wolność i niezależność. W momencie gdy pojawia się uczucie, elementy te nie mają racji bytu.

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Jak zadbać o skórę ust zimą?

Jak zadbać o skórę ust zimą?Smagane wiatrem, narażone na wahania temperatur i przesuszonego powietrza. Dla skóry ust nastał trudny okres. Bez odpowiedniej ochrony, nawet te

Jak się czuć bardziej kobieco

Do tej pory jeszcze nie poruszyła tak ważnego tematu jak „czuć się kobieco”. W dzisiejszym świecie, gdzie tempo życia i różnorodność ról, które pełnimy, mogą