Boczki – raz na zawsze pozbądź się tłuszczyku z brzucha

Zastanawiasz się, jak pozbyć się brzucha? Próbowałaś już wszystkiego – głodówki, suplementy na spalanie tłuszczu lub inne magiczne triki na „płaski brzuch w 2 tygodnie” nie działają? Przeczytaj nasz krótki poradnik – podpowiadamy, jak zrobić to w sposób sprawdzony i skuteczny.

Od razu zaznaczamy – nie pozbędziesz się tłuszczu z brzucha z dnia na dzień. Proces jego spalania jest dość skomplikowany i rozłożony w czasie. Pierwszym krokiem do pozbycia się „oponki” jest zbilansowana dieta. Powinnaś wyeliminować węglowodany i zwiększyć ilość spożywanego białka. Staraj się jeść produkty pełnoziarniste, chude mięso (kurczak, indyk) i nabiał (jogurty naturalne, kefir, chudy twaróg). Do tego obowiązkowo warzywa – najlepiej pod każdą postacią.

Poza odpowiednią dietą ogromne znaczenie ma aktywność fizyczna. I nie, wcale nie chodzi o to, abyś tylko robiła brzuszki. Wystarczy, że w ogóle się zaczniesz ruszać – dobrym pomysłem są na przykład marszobiegi. Możesz również wybrać się na rower, czy rolki. Po skończonym treningu i powrocie do domu, możesz też zrobić oczywiście serię brzuszków. Polecamy również trening interwałowy. Co to takiego? To trening, w którym krótkie okresy intensywnego wysiłku przeplatają się w nim z dłuższymi okresami umiarkowanego wysiłku.

Musisz być systematyczna – nie wystarczy, że będziesz ćwiczyć raz w tygodniu. Staraj się poćwiczyć codziennie, przynajmniej przed 15 minut. Pamiętaj również, aby ćwiczenia, które wykonujesz były zróżnicowane. Jeśli będziesz ćwiczyć wyłącznie brzuszki to gwarantujemy, że oponka nie zniknie. Dlaczego? Bo jedynym sposobem jest na pozbycie się oponki jest trening całego ciała…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.