Spódnice, dzięki którym podkreślisz swoją figurę

Spódnice są jednym z najlepszych elementów kobiecej garderoby, które idealnie podkreślają atuty naszej figury. Oczywiście, o ile postawimy na odpowiedni model. Odpowiedni, czyli taki? Taki, który pasuje do naszej sylwetki. Podpowiadamy na co się zdecydować.

Jesteś wysoka, masz zgrabne nogi, wąską talię i szczupły brzuch? Sięgnij po dopasowaną mini. Koniecznie połącz ją ze szpilkami. Aby jednak nie uzyskać przesadnej wulgarności, do krótkich spódniczek unikaj zbyt wyzywających kolorów oraz bluzek czy topów z głębokim dekoltem.

Jeśli masz szczupłą dolną partię ciała, a nieco większą jego część środkową, powinnaś wybrać modele z wysokim stanem i z falbankami bądź plisami. W takim przypadku pas spódnicy powinien znajdować się w najszczuplejszym miejscu w twojej talii. Panie o tego typu figurach mogą również pochwalić się nogami. W jaki sposób? Za sprawą krótkich, lecz nieco luźniejszych spódniczek, rozszerzanych ku dołowi.

Panie, które natura obdarzyła krągłościami, powinny stawiać na spódnice w kształcie litery A bądź trapezu. Jeśli jednak masz szeroką pupę, takie modele nie są dla ciebie. W takiej sytuacji lepiej wybierz spódnice rozkloszowane, najlepiej delikatnie przed kolano. Jeśli chcesz dodatkowo zamaskować zbędne kilogramy, unikaj ozdób, koronek, czy plisów.

Z kolei dość wysokie kobiety najlepiej wyglądać będą w spódnicach do połowy łydki. Te niższe, jeżeli rzeczywiście koniecznie chcą założyć taki model, powinny dobrać do niego koturny bądź wysokie obcasy.

Jeśli tak naprawdę nie wiesz, w którym modelu wyglądasz najlepiej i jak określić swoją sylwetkę, najlepiej zdecydować się na spódnice o klasycznym kroju – pasować ona będzie zarówno paniom szczupłym, jak i nieco okrąglejszym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.