Poznaj moc kwasu hialuronowego!

Kwas hialuronowy jest jedną z najpopularniejszych substancji stosowanych w gabinetach medycyny estetycznej. Jego popularność nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ główną zaletą kwasu hialuronowego jest niewywoływanie reakcji alergicznych.

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Przede wszystkim wiąże wodę w skórze, pozwalając utrzymać optymalny poziom nawodnienia. A jak wiadomo, to właśnie dobre nawilżenie pozwala na dłużej zachować młodzieńczy wygląd skóry, opóźnić moment pojawienia się pierwszych zmarszczek czy uzyskać świeży wygląd cery.

Niestety wraz z upływem lat, ilość kwasu hialuronowego w organizmie spada, dlatego szczególnie kobiety, które z natury najbardziej przykładają uwagę do swojego wyglądu, szukają sposobów, dzięki którym będą mogły uzupełnić ten poziom do optymalnej wysokość. W tym celu stosują kosmetyki z kwasem hialuronowym oraz korzystają z zabiegów medycyny estetycznej, w których wykorzystuje się ten składnik.

Kwas hialuronowy w zabiegach medycyny estetycznej

Naturalny składnik macierzy komórkowej skóry właściwej, czyli omawiany kwas hialuronowy, odpowiada za elastyczność, jędrność i młodzieńczy wygląd skóry. W związku z tym może być stosowany na te obszary, które stały się wiotkie, mniej elastyczne i pojawiły się na nich pierwsze zmarszczki.

Po powyższym opisie można bardzo łatwo domyślić się, że kwas hialuronowy doskonale nadaje się do wszelkich zabiegów wykonywanych na skórze twarzy, mających na celu przywrócenie młodzieńczego wyglądu. Może to być np. zabieg ujędrniania warg, wypełniania zmarszczek, poprawa owalu twarzy i policzków. Jednym słowem, wszędzie tam, gdzie chcemy uzyskać zwiększenie objętości, efekt anti-aging oraz likwidację i zmniejszenie widoczności zmarszczek.

Chcesz powiększyć usta? Postaw na kwas hialuronowy!

W ostatnich latach kobiety bardzo chętnie decydują się na zabieg powiększania ust. Pełne, jędrne i mające odpowiedni kształt usta są synonimem seksapilu i kobiecości. Dodatkowo upiększają uśmiech, sprawiają, że twarz uzyskuje łagodniejszy czy bardziej przyjazny charakter oraz wyrównują proporcje twarzy. A właściwe proporcje twarzy wpisują się w ponadczasowy kanon piękna.

Kwas hialuronowy w zabiegu powiększania ust wprowadza się za pomocą cienkiej igły. Sprawna i doświadczona ręka lekarza jest w stanie za pomocą strzykawki i tego składnika nie tylko optycznie powiększyć i ujędrnić usta, ale także poprawić ich kształt, likwidując np. asymetrię warg lub bardziej podkreślając łuk kupidyna.

Czy powiększanie ust kwasem hialuronowym boli?

Powiększanie ust kwasem hialuronowym nie jest całkowicie bezbolesne, ale w dzisiejszych czasach jest wiele metod, dzięki którym można zatroszczyć się o komfort pacjent podczas zabiegu. Na przykład wykonując zabieg powiększania ust w gabinecie medycyny estetycznej Med Beauty w Świdnicy można otrzymać znieczulenie w postaci kremu (np. Emla) lub znieczulenia dentystycznego w zastrzyku.

Kwas hialuronowy na zmarszczki – jakich efektów możesz się spodziewać?

Kwas hialuronowy jest często wykorzystywany również do wypełniania zmarszczek. Głównie z tego powodu, ze jest bezpieczny i po pewnym czasie wchłania się do organizmu. Nie powoduje reakcji alergicznych, daje bardzo dobre efekty. Widocznie niweluje zmarszczki i bruzdy oraz poprawia ogólny wygląd cery. Staje się ona bardziej napięta, wygładzona i nawilżona. Efekt utrzymuje się od 8 do 18 miesięcy, a koszt zabiegu zależy od wybranego preparatu i jego ilości.

Warto pamiętać, że są też przeciwwskazania, przez które nie w każdym przypadku można wykonać zabieg z użyciem kwasu hialuronowego. To na przykład okres ciąży i karmienia piersią, aktywna choroba nowotworowa i autoimmunologiczna, stany zapalne skóry i skłonność do powstawania bliznowców.

Więcej informacji na temat zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego znajdziesz na stronie kliniki Med Beauty w Świdnicy.

Views: 1

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,