Kreska na powiece – jak wykonać idealną

Kreska na powiece to dla wielu makijażowy must have. Niektóre kobiety nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez niej, a inne skrycie o niej marzą, ale nie umieją jej wykonać tak, aby wyglądała idealnie. Kreskę można nosić na co dzień albo na bardziej wyjątkowe okazje. Wydaje Ci się, że w kresce nie wyglądasz dobrze albo źle ją rysujesz?

Nieprawda! Do każdego kształtu twarzy można dobrać taką kreskę, abyś czuła się zjawiskowo. Skorzystaj z naszych porad, a sama się przekonasz. Nie ma żadnych przeciwwskazań do wykonywania kreski, chociaż często można usłyszeć, że opadająca powieka ją wyklucza. Jeśli będzie dobrze namalowana to z pewnością będzie wyglądać pięknie na każdej powiece.

Jaka kreska najlepsza?

Kreska może być krótka albo mocno wydłużona, delikatna albo mocno podkreślona, wszystko w zależności od tego, w czym czujesz się dobrze. Standardową kreskę można łatwo zmienić, końcówka wyciągnięta do góry optycznie powiększy oko, a całkowicie proste i wydłużone zakończenie nada oku zmysłowości i tajemniczości, uzyskamy wtedy bardziej „koci” kształt.

Tego nie rób

Zaczynając malować kreskę musisz pamiętać, aby nie naciągać skóry, ponieważ narysowana linia będzie nierówna i mało estetyczna. Rysując kreskę nie rób łuku, postaraj się, aby linia była równa, a dopiero końcówkę skieruj lekko w górę lub dół. Idealna kreska powinna wyglądać, jak przedłużenie dolnej powieki.

Malując się nie patrz w bok, ponieważ nie uzyskasz odpowiedniej symetrii. Skup się na oku i postaraj się patrzeć prosto przed siebie. Uzyskanie idealnej kreski z pewnością ułatwi odpowiedni kosmetyk. Wybierz taki, który odpowiada ci najbardziej pod kątem konsystencji oraz łatwości aplikacji. Metodą prób i błędów wykonasz piękną kreskę, która doda ci pewności siebie. Powodzenia!

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne