Pokaż mi swój nos, a powiem ci kim jesteś

Może to zabrzmieć co najmniej dziwnie, ale zdaniem naukowców kształt nosa… zdradza cechy osobowości i charakteru. Co oznacza twój?

Nos prosty (grecki)

Ma kształtny i proporcjonalny wygląd. Osoby z tym typem nosa są praktyczne, rzetelne i odpowiedzialne. Potrafią trzeźwo spojrzeć na różne sytuacje. Kierują się logicznym myśleniem. Nie dają się zwieść emocjom. Są tolerancyjne. Mają nieskomplikowaną, jednak niezwykle silną osobowość.

Nos rzymski

Tego typu nos jest długi i prosty. Ma jednak spadzisty koniec. Osoby z takim kształtem są przede wszystkim rozsądne, opanowane i potrafią podejmować trafne decyzje. Mają silną osobowością, jednak nie przejawiają skłonności do rządzenia innymi. Lubią wszelkie wyzwania. Charakteryzuje je również ogromna ambicja.

Nos zadarty

To mały nos, który na czubku jest delikatnie uniesiony ku górze. Osoby, które go mają to entuzjaści o ogromnym poczuciu humoru. Są pełni energii do życia. Wpadają we wszelkiego rodzaju kłopoty, ale nadrabiają wdziękiem i urokiem osobistym. Urodzeni optymiści.

Nos haczykowaty

To nos o zaokrąglonym grzbiecie, przypominającym haczyk. Charakteryzuje on osoby niezwykle otwarte, kreatywne i oryginalne, spragnione sukcesu i dążące do realizacji wyznaczonych celów. Posiadacze nosa o tym kształcie z łatwością nawiązują relacje z innymi.

Nos wklęsły

Osoby z tym kształtem są wrażliwe, bardzo hojne i zawsze gotowe, aby pomagać innym. To urodzeni altruiści. Myślą przede wszystkim o innych, a w dalszej kolejności o sobie. Mają w sobie wiele empatii i współczucia. Mogą zrezygnować ze swoich planów i marzeń, by pomóc innym.

Nos krzywy

Osoby o takim nosie bywają przekorne. Są bardzo zaangażowane w to, co robią. Są dobrymi słuchaczami, co czyni z nich wspaniałych przyjaciół lub partnerów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.