Nietypowe zastosowania laseroterapii w medycynie estetycznej

Lasery zyskały ogromną popularność w medycynie dzięki swojej ogromnej skuteczności i małej inwazyjności. Niektóre lasery zastępują dziś skalpel. Laseroterapia wykorzystywana jest na szeroką skalę w medycynie estetycznej. Poznaj mniej znane zastosowania laserów.

Czym jest laseroterapia?

Laseroterapia to metoda leczenia, która wykorzystuje światło lasera jako narzędzie terapeutyczne. Zastosowanie laserów w medycynie estetycznej poszerzyło się wraz z rozwojem tej technologii. Wśród popularnych zabiegów laserowych oferowanych przez kliniki piękna znajdują się: depilacja laserowa, redukcja przebarwień, laserowe usuwanie trądziku, fotoodmładzanie, laserowe usuwanie tatuażu i wiele innych. Laseroterapia, np. w Klinice Miracki Warszawa znajduje zastosowanie również w ginekologii estetycznej i laryngologii. Poniżej przedstawiamy trzy mniej znane zabiegi laserowe.

Liposukcja laserowa

Redukcja tkanki tłuszczowej przy pomocy lasera to znacznie mniej inwazyjny zabieg niż klasyczna liposukcja. Laser świetnie radzi sobie z usuwaniem tłuszczu z organizmu oraz ujędrnianiem i obkurczaniem skóry. Zabieg liposukcji laserowej, proponowany m.in. przez specjalistów z warszawskiej Kliniki Miracki, wykonywany jest mocnym laserem diodowym LipoLife 3G o długości fali 1470 nm. Dzięki radialnej emisji fali możliwe jest wyodrębnienie nieuszkodzonych komórek tłuszczowych, dzięki czemu mogą być one użyte ponownie podczas zabiegu lipotransferu. Odseparowana przy pomocy lasera tkanka tłuszczowa jest następnie odsysana przy pomocy nowoczesnej pompy. Dodatkowo laseroterapia stymuluje komórki skóry do intensywnej produkcji włókien kolagenowych, stąd efekt ujędrnienia. Liposukcja laserowa oszczędza sąsiadujące tkanki oraz naczynia krwionośne, co czyni z niej bardzo bezpieczną metodę odsysania tłuszczu.

Laseroterapia chrapania

Ciekawym zastosowaniem laseroterapii jest laserowe usuwanie chrapania. Do tej pory przypadłość tę leczono chirurgicznie, co wiązało się z długą rekonwalescencją. Na czym polega leczenie chrapania laserem? Zabieg ten nosi nazwę NightLase i wykonywany jest przy pomocy nowoczesnego lasera erbowo-yagowego. Jest szybki, mało inwazyjny, nie wymaga znieczulenia ani rekonwalescencji. Laserowe usuwanie chrapania polega na podgrzaniu struktur podniebienia miękkiego, języczka, łuków podniebiennych oraz bocznych części nasady języka. Pod wpływem lasera następuje stymulacja namnażania włókien kolagenowych oraz obkurczenie błony śluzowej. Dzięki procesowi neokolagenogenezy poprawia się jędrność, sprężystość oraz sztywność leczonych struktur. Tkanki już nie są wiotkie i nie opadają podczas snu. Powyższa terapia laserowa wskazana jest w przypadkach: zaburzeń snu, wynikających z chrapania oraz bezdechu sennego.

Laserowe usuwanie grzybicy paznokci

Laseroterapia służy również do usuwania grzybicy paznokci. W tym celu wykorzystuje się laser generujący dwie długości fal: 405 nm (działanie przeciwgrzybicze) oraz 635 nm (wzmacnianie płytki paznokcia). Światło lasera nie tylko leczy i przeciwdziała dalszemu rozwojowi choroby, ale też pobudza procesy immunologiczne, dzięki czemu paznokcie stają się bardziej odporne na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Laser ten wykorzystywany jest również do:

  • regeneracji macierzy i płytki paznokcia, np. po forsujących zabiegach, takich jak manicure hybrydowy, akrylowy czy tipsy;
  • poprawy kondycji paznokci zniekształconych, łamliwych i matowych;
  • poprawy kolorytu paznokci;
  • wzmocnienia kruchych i rozdwajających się paznokci;
  • rekonstrukcji paznokci po urazach.

Laserowe usuwanie grzybicy paznokci jest zabiegiem szybkim, bezbolesnym i komfortowym. Dla osiągnięcia najlepszych efektów zazwyczaj zaleca się wykonanie serii 3-4 zabiegów. Ostateczne rezultaty pojawiają się w ciągu kilku miesięcy, kiedy odrastają nowe i zdrowe paznokcie. Co ważne, dzięki zastosowaniu mało inwazyjnej technologii laserowej, zabieg ten może być przeprowadzany również u osób chorych na cukrzycę.

Chcesz poznać więcej zastosowań laseroterapii w medycynie estetycznej? Wejdź na stronę Kliniki Miracki w Warszawie.

Views: 11

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,