Jak się pozbyć włókniaka – domowa metoda

Włókniak jest jedną z najczęściej spotykanych zmian skórnych. W zdecydowanej większości przypadków nie stanowi on żadnego zagrożenia dla zdrowia. Na dodatek możemy go usunąć za pomocą domowej metody. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli zmiana wygląda na podejrzaną lub jej pojawienie budzi nasz niepokój, lepiej skonsultować się z lekarzem.

Czym właściwie jest włókniak? To łagodna zmiana nowo tkanki łącznej. Przeważnie nie są ona niebezpieczna dla zdrowia i nie powoduje przerzutów. Jej pojawienie warto jednak skonsultować z lekarzem. Jeśli stwierdzi, że zmiana w żaden sposób nam nie zagraża, możemy się jej pozbyć w zaciszu domowym – interwencja medyczna nie jest wymagana.

Do pozbycia się włókniaka domowym sposobem potrzebny nam będzie jedynie ocet jabłkowy. Najlepiej jej przygotujemy go sami – ocet klarowny jest filtrowany i pasteryzowany, przez co pozbawiony wielu pożytecznych mikroorganizmów i enzymów.

Gdy już mamy gotowy ocet jabłkowy nasączamy nim bawełniany wacik. Następnie kładziemy go na włókniaku i zabezpieczamy bandażem. Zostawiamy na 15 minut. Usuwamy wacik i wycieramy nadmiar octu ze skóry. Powtarzamy tę czynność przez następne dni do momentu, aż zacznie tworzyć się strupek. Kiedy go zauważymy, możemy przerwać stosowanie octu jabłkowego. Ważne, aby strupek odpadł naturalnie. Po odpadnięciu, chociaż nie zawsze tak się dzieje, może pojawić się niewielka blizna. Wszystko zależy od tego, czy włókniak był dosyć głęboko osadzony w skórze. Jeśli chcemy uniknąć blizny, warto zastosować maść z nagietka lub żel z aloesu.

Views: 1

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,