Jak przygotować domowy antyperspirant?

Jesteś fanką kosmetyków stworzonych na bazie naturalnych produktów? Spróbuj poeksperymentować i przygotuj własną linię specyfików do ciała. Dziś podpowiadamy, jak skomponować domowej roboty antyperspirant.

Drogeryjne antyperspiranty mogą zatykać gruczoły potowe. Te przygotowane w domowym zaciszu z pewnością będą bezpieczniejsze. Mogą mieć one postać gęstego kremu, albo pudru. Naturalne składniki, które wykorzystasz, z pewnością znajdziesz w swojej kuchni bądź sklepie zielarskim. Podstawą domowej roboty antyperspirantu jest olej kokosowy, który nie tylko neutralizuje zapach potu, ale także zabija bakterie i grzyby. Przydadzą się także soda oczyszczona i mąka ziemniaczana, masło shea oraz olejki roślinne.

Antyperspirant w kremie

Pięć łyżek oleju kokosowego, cztery łyżki sody oczyszczonej i 10 kropli olejku herbacianego mieszamy ze sobą w miseczce. Następnie przekładamy do zakręcanego pojemnika i chowamy do lodówki. Otrzymany w ten sposób antyperspirant nakładamy palcami.

Antyperspirant w pudrze

Pięć łyżek mąki ziemniaczanej mieszamy z pięcioma łyżkami sody oczyszczonej. Następnie dodajemy kilka kropki wybranego olejku i całość mieszamy. Otrzymamy w ten sposób antyperspirant w pudrze. Przekładamy go do zakręcanego opakowania. Nakładamy go za pomocą szerokiego pędzla, puszku albo gąbeczki.

Antyperspirant w sztyfcie

50 g oleju kokosowego, 30 g masła shea oraz 10 g wosku pszczelego przekładamy do szklanej miseczki i umieszczamy w garnku z gorącą woda serwując wszystkim składnikom kąpiel. Gdy się rozpuszczą, mieszamy je łyżką bądź drewnianym patyczkiem. Odstawiamy, aby masa ostygła. Gdy tak się stanie, dodajemy 40 g sody oczyszczonej i mieszamy całość. Na koniec dodajemy 15 g oleju np. arganowego albo jojoba i ponownie mieszamy. Masę przekładamy do zakręcanego pojemniczka (może być słoik) lub do opakowania po starym dezodorancie w sztyfcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.