Estetyka, wytrzymałość i komfort. Co jeszcze charakteryzuje najlepszy medyczny uniform?

Praca stomatologa wymaga ubrań do zadań specjalnych – wytrzymałych, a jednak przewiewnych i niekrępujących ruchów. Wybierając uniform medyczny, warto zatem przyjrzeć się składowi materiałowemu ubrania, tak aby wybrać takie, które będzie nam służyło przez dłuższy czas. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę? Na to pytanie odpowiadamy we współpracy z marką MEDORA – polskim producentem wysokogatunkowej odzieży medycznej.

Wybierając fartuch stomatologiczny kluczowe jest aby postawić na mieszanki tkanin naturalnych oraz syntetycznych. Najbardziej znane i chętnie wykorzystywane przy produkcji strojów medycznych włókno naturalne – bawełna, zapewnia ubraniu przewiewność, jest miła dla skóry, a przy okazji dość wytrzymała. Bawełna stanowi zatem świetną podstawę mundurka medycznego. Aby zapewnić ubraniu większą trwałość, oporność  na plamy oraz sprężystość, warto aby w składzie znalazło się jakieś włókno sztuczne – czyli na przykład poliester, strech czy elastan. Poliester, choć obecnie demonizowany, jest potrzebnym składnikiem odzieży medycznej, a to wszystko ze względu na jego trwałość i łatwość utrzymania w dobrej kondycji. Jeśli jednak chcemy unikać tego materiału, możemy zdecydować się Lyocell – tkaninę nazywaną włóknem przyszłości. Jest on bezpieczny zarówno dla skóry, jak i dla środowiska – może być używany w kolejnych cyklach produkcji materiału. Podobnie jak bawełna, lyocell ma świetne właściwości regulacji termicznej. Dzięki temu nasza skóra oddycha i nie poci się.

W MEDORZE wiemy, że kluczem do idealnego uniformu medycznego jest jego jakość i materiał, z którego został wykonany. Dlatego w ofercie sklepu znajdziemy wiele różnych tkanin dostosowanych do wymagań i realiów pracy w sektorze medycznym. Odzież wykonywana jest z

 

różnych połączeń materiałów naturalnych i sztucznych, dla uzyskania maksimum komfortu i łatwości utrzymania.

Użycie wysokogatunkowych materiałów oraz ich odpowiednie łączenie to w naszej firmie priorytet. W zależności od specyfiki pracy możemy polecić mieszanki różnych włókien, tak aby zakupiony uniform mógł służyć klientowi przez długie lata, przy zachowaniu idealnej kondycji ubrania. W razie wszelkich pytań w kwestii doboru materiałów, nasza infolinia jest do dyspozycji każdego, kto jest zainteresowany naszymi uniformami.” – powiedziała Ewa Wiertelak, właścicielka marki MEDORA.

 

O marce:

Właścicielem Marki MEDORA jest Ewa Małgorzata Wiertelak, która z branżą odzieży medycznej związana jest od 2001 roku, natomiast od 2006 roku działa pod marką MEDORA. Firma jest liderem w branży i od wielu lat sukcesywnie utrzymuje pozycję trendsettera. Marka ubiera najbardziej wymagających klientów sektora medycznego – szpitale, największe kliniki, a także prestiżowe placówki z branży medycyny estetycznej oraz stomatologii. Medora otrzymała wyróżnienie „Złota siódemka 2017 roku” w kategorii branża odzieżowa za kreowanie nowoczesnej, indywidualnej mody w dziedzinie odzieży medycznej. W 2019 roku firmy zdobyła wiele prestiżowych nagród takich „Kobieca Marka Roku” oraz „Vip Biznesu”. W marcu 2020 roku uhonorowana dyplomem i statuetką „Firma na Medal” i „Top Firma” przez Instytut Zarządzania Jakością. Marka chętnie łamie stereotypy i podejmuje współpracę z projektantami mody, czego owocem jest kolekcja MEDORA by EVA MINGE, wydana w 2018 roku oraz najnowsza kolekcja by Ewa Stepaniuk, która pojawiła się w sklepie internetowym w lipcu tego roku.

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

badanie cx

Badania nad Post Purchase Experience w polskim e-commerce – nowy trend, który zmieni oblicze branży

To oczywiste, że w dzisiejszych czasach większość zakupów dokonywana jest przez internet. Koszyki zakupowe zawierają niemal wszystko: od kosmetyków, elektronikę, ubrania, po artykuły chemiczne, a nawet spożywcze. Jest to łatwy i szybki sposób na zaspokojenie potrzeb konsumenckich. Szczególnie czas pandemii mocno ten trend przyśpieszył, a e-sklepy mocno podchwyciły modę na zakupy online. Jednak wszystko, co dobre, szybko się kończy.