Biały nalot na języku: co może oznaczać?

Zauważyłaś na języku biały nalot? Zastanawiasz się, czy powinnaś się niepokoić? Jeśli nie towarzyszą mu dodatkowe objawy to raczej nie. Jeśli jednak zauważysz inne symptomy mogące świadczyć o tym, że twoje zdrowie szwankuje, koniecznie skonsultuj się z lekarzem.

Biały nalot może być sygnałem ostrzegawczym wysyłanym przez nasz organizm. Może on sugerować stan zapalny czy też rozwój jakiejś choroby. Często pojawia się on u osób dorosłych, które nadużywają kawy, herbaty i papierosów. Przyczyn jego występowania możemy też dopatrywać się w złej diecie, czy nieodpowiedniej higienie jamy ustnej. W zdecydowanej większości przypadków okazuje się, że nasz organizm jest po prostu słabo nawodniony i wysyła alarmujące sygnały.

W takich sytuacji powinnyśmy pić od 2 do 2.5 litrów w ciągu doby. Regularne picie wody, odpowiednia higiena jamy ustnej, ograniczenie używek i zmiana diety powinny więc załatwić sprawę. Jeśli tak się jednak nie stanie, powinnyśmy zgłosić się do lekarza. W niektórych przypadkach biały nalot może świadczyć o grzybicy jamy ustnej – w takiej sytuacji jest on kredowo-biały, z ust wydziela się nieprzyjemny zapach i zmiana koloru obejmuje też podniebienie, dziąsła, a nawet gardło. Jeśli zauważyłyśmy podobne symptomy u siebie, nie lekceważmy ich i zgłośmy się do specjalisty.

Views: 3

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,