Zaburzenia uwagi i koncentracji u dziecka

techniki mindfulness

Nadmiar bodźców pochodzących z otaczającej nas rzeczywistości  powoduje, że coraz trudniej nam koncentrować się  na zadaniach, które mamy do wykonania. Jeszcze ciężej przychodzi to młodszym, którzy poprzez częste korzystanie z urządzeń rozpraszających ich uwagę – dostarczają mózgowi zbyt dużo impulsów. Zaburzenia uwagi pojawiają się często, co możemy zrobić?

Co może powodować problemy z koncentracją u dzieci?

Wiek szkolny, to czas szczególnie ważny dla najmłodszych. To wtedy mogą rozpocząć się problemy ze skupieniem uwagi. Przyczyn trudności z koncentracją u dziecka może być wiele i dobrze jest je odpowiednio zdiagnozować. Częstym czynnikiem powodującym problemy z uważnością jest poddawanie dziecka działaniu zbyt wielu impulsów zewnętrznych. Długie korzystanie ze smartfona, komputera, czy tableta z pewnością przyczynić się może do problemów z koncentracją. Zdarza się, że problemy dzieci biorą się z nieprawidłowej diety i sposobu odżywiania pociechy. Dieta obfita w cukier zawiera składniki pobudzające, które nie sprzyjają spokojnemu zorientowaniu się na powierzone zadanie. Brak umiejętności skupienia się nad zadanym celem może skutkować problemami z nauką, dlatego tak istotne jest szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia. Trening uważności sprowadza się do regularnych ćwiczeń z najmłodszymi. Darmowy ebook dla rodziców wskaże praktyczne rozwiązania, jak pomóc dziecku w sytuacjach, kiedy trudno mu zebrać myśli.

Marta-Gargas

Im szybciej rozpoczniemy pracę nad skupieniem uwagi u dziecka, tym szybciej dostrzeżemy efekty naszych działań. Trening koncentracji, trening uważności czy mindfulness przekazywane poprzez zabawę to idealne rozwiązanie także dla najmłodszych dzieci – w tym przedszkolaków.” – mówi certyfikowany trener mentalny dzieci i młodzież Marta Gargas

Jak zauważyć, że dziecko ma problemy z koncentracją?

Rodzice, którzy mają wątpliwości, czy ich dzieci rozwijają się prawidłowo, powinni zwrócić uwagę na kilka ważnych zachowań, świadczących o tym, czy maluch ma problemy z koncentracją.

  • bardzo wolne tempo pracy podczas wykonywania zadania – często dziecko nie jest w stanie wykonać go w całości za jednym razem.
  • nieuwaga – maluch popełnia błędy, których nawet nie zauważa. Dziecko pracuje szybko, a przez to niedokładnie.
  • rozkojarzenie – pociecha chodzi zamyślona, w rozmowie z rodzicem często odbiega od tematu.
  • zniechęcenie – dziecko trudno zainteresować, szybko czuje się znudzone i zniechęcone.
  • problemy z pamiętaniem o codziennych obowiązkach.
  • brak reakcji na przekazywane przez rodzica komunikaty

Zbyt duża ilość bodźców dostarczanych każdego dnia i na każdym kroku we wczesnych etapach dzieciństwa powoduje problemy w późniejszej nauce, szkole czy na zajęciach dodatkowych. Częste spędzanie czasu z dzieckiem poza bajkami czy grami komputerowymi, rozmowy, treningi uważności wykonywane wspólnie z rodzicami czy rodzeństwem to doskonała forma pracy nad skupieniem uwagi. Najlepsza jest nauka poprzez zabawę i w ten właśnie sposób został opracowany mój ebook przeznaczony dla rodziców, którzy chcą od najmłodszych lat trenować z dziećmi zauważanie detali otaczającego świata.” – mówi Marta Gargas autorka workbooka.

Rewelacyjny trening dla najmłodszych

Marta Gargas

 Opracowany przez certyfikowanego trenera darmowy ebook dla rodziców to doskonały trening koncentracji dla najmłodszych. Jego autorka – Marta Gargas – przedstawia zestawy ćwiczeń i zabaw, które pomogą najmłodszym w skoncentrowaniu się na zadaniach.  W tym darmowym ebooku, rodzic znajdzie praktyczne rozwiązania jak wzbudzać poczucie wartości u dziecka, co zrobić, żeby uodpornić malucha na opinie innych osób, albo w jaki sposób pomóc mu w radzeniu sobie z porażkami. Ten nieszablonowy trening uważności w formie praktycznego ebooka dla rodziców przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, których pociechy:

  • mają problemy ze skupieniem na poleceniu.
  • nie potrafią skupić się podczas lekcji online.
  • mają trudności z uważnym słuchaniem.
  • mają problemy z własnymi emocjami.

Abu poprawić pracę mózgu dziecka, wystarczy kilka minut dziennie poświęcić na zaproponowany w ebooku trening koncentracji. Ważnym wsparciem dla ćwiczeń jest dobrze zbilansowana dieta, bogata w warzywa i owoce oraz prawidłowa higiena snu malucha.

Pobierz darmowy ebook http://martagargas.pl/index.php/produkt/trening-koncentracji-i-trening-uwaznosci-dla-dzieci-workbook/

Materiał prasowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.