Tytuł: Recotin, żel nie tylko na ukąszenia owadów – sprawdzi się również na oparzenia pokrzywy i ukąszenia mrówek.

Recitin – żel firmy ICB PHARMA to szybka ulga nie tylko po ukąszeniach owadów, ale również mrówek, czy poparzeniach pokrzywą.
Produkt ten skutecznie łagodzi objawy, które pojawiają się po ukąszeniu przez owady, takie jak: świąd, obrzęk, stan zapalny, redukuje zaczerwienienie i obrzęk, łagodzi stan zapalny, minimalizuje uczucie świądu, koi, łagodzi, regeneruje i nawilża podrażnioną skórę. Warto zwrócić uwagę na szybkość działania. Świąd i obrzęk znikają bardzo szybko – już parę minut po użyciu żelu.

Atutem produktu jest to, że pomaga również na ukąszenia mrówek i poparzenia pokrzywy. W tych wypadkach działanie żelu jest równie szybkie jak w przypadku użycia na ukąszenia owadów. Żel ma działanie chłodzące i przyspiesza proces gojenia się ran. Recotin  wykazuje również działanie: przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne.

Podsumowując – gorąco polecam produkt na wszelkie ukąszenia, uszkodzenia naskórka i poparzenia pokrzywy. Działanie jest ekspresowe, co jest szczególnie istotne przy małych dzieciach. Produkt przetestowałam na sobie, a także na 5-letniej córce. W obu przypadkach nieprzyjemne skutki zniknęły bardzo szybko. Przed sezonem letnim warto wyposażyć domową apteczkę w preparat, szczególnie jeśli planujemy wypoczynek na łonie natury.
Składniki aktywne:

  • Olej andiroba – niweluje zaczerwienienia, a także obrzęk. Andirobina posiada właściwości kojące, dodatkowo działa odstraszająco na owady.
  • Ekstrakt z aloesu – minimalizuje świąd, działa nawilżająco na skórę. Ponadto ekstrakt ten działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo oraz przeciwzapalnie, wspiera proces gojenia się ran.
  • Pantenol – działa łagodząco, regeneruje skórę, pomaga w procesie leczenie niewielkich uszkodzeń skóry, a także otarć naskórka.
  • Mentol – poprzez swoje działanie chłodzące zmniejsza świąd. Działa również przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybicznie oraz znieczulająco.
  • Alantoina – działa kojąco, minimalizuje zaczerwienienie, przyspiesza proces gojenia się ran.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.