Jak ukryć swój profil na facebooku?

Masz profil na facebooku, ale chciałabyś pozostać jak najbardziej anonimowa, przynajmniej dla osób z zewnątrz? Możesz to łatwo zrobić. W ustawieniach znajdziesz bowiem opcje prywatności i zabezpieczenia, które pozwolą utrudnić znalezienie twojego profilu w tym serwisie społecznościowym. Dzięki nim uniemożliwisz również przeglądanie twojej aktywności obcym osobom.

 

Facebook stał się już niemal nieodłączonym elementem współczesnego świata. To za jego pomocą utrzymujemy kontakt ze znajomymi, czy nawiązujemy nowe kontakty. Ba! Często to za pośrednictwem facebooka komunikujemy się nawet z pracodawcą. Nie każdy z nas jednak chce, aby obce osoby widziały, co zamieszczamy na swoim profilu. Niektórzy idą o krok dalej i nie chcą, aby wyszukanie ich w tym serwisie społecznościowym było w ogóle możliwe. W takich sytuacjach musimy się nieco zagłębić w ustawienia. Jak to zrobić?

 

Zaczynamy od wejścia w „ustawienia”, a następnie w zakładkę „kontrola prywatności”. Tam dostosowujesz poszczególne funkcje z osobna. Dzięki temu możesz ukryć to, co chcesz, przed kim chcesz. Sam więc wybierasz, do jakich informacji na twoim profilu będą mieć dostęp inni użytkownicy. Możesz także wybrać, kto może wysyłać ci zaproszenia do grona znajomych.

 

Poza tym w „ustawieniach” i zakładce „prywatność” mamy ważną opcję „kto może mnie wyszukać?”. W tym miejscu możesz ustawić, kto może zobaczyć twój profil w wynikach wyszukiwania po podaniu np. twojego adresu e-mail czy numeru telefonu. Najlepiej w tym przypadku ustawić we wszystkich polach opcję „znajomi”. Wtedy w wynikach wyszukiwania po wpisaniu twojego numeru telefonu czy adresu e-mail będą mogły znaleźć twój profil tylko te osoby, które masz już na liście znajomych.

 

Poza tym możesz też ograniczyć prawo do przeglądania twojego profilu. Możesz zaznaczyć, którzy znajomi mają nie widzieć jakichś informacji na twój temat.

 

Jeśli chcesz natomiast ukryć swój profil przez konkretnymi osobami, możesz dodać je do listy osób zablokowanych. Taki użytkownik nie będzie w stanie obejrzeć żadnej informacji o twoim profilu, ani też nie będzie mógł cię znaleźć przy użyciu wyszukiwarki.

Views: 319

Udostępnij

Facebook
Być może zainteresują Cię...
Warto przeczytać

Najbardziej popularne

Recenzja soli do kąpieli Błogo

Niedawno miałam przyjemność wypróbować Lawendową Sól do Kąpieli firmy Błogo i jestem absolutnie zachwycona tym produktem. Uważam, że jest to sól, którą warto polecić każdemu,