Jak długo spać aby być wyspanym?

Badania dotyczące jakości i ilości snu trwają od lat. Standardowo przyjęło się, że odpowiedni czas na regenerację ciała i umysłu to 8 godzin błogiego spania.

Najnowsze badania pokazują, że nawet 7 lub 9 godzin snu wpływa korzystanie na ludzki organizm. Co ciekawe, okazało się, że to właśnie my kobiety powinnyśmy spać dłużej niż mężczyźni o pełne 20 minut.

Nie da się ukryć, że większość z nas marzy o wolnym dniu czy weekendzie bez żadnych obowiązków, tak aby bez wyrzutów sumienia móc wstać z łóżka nawet po południu. Tylko kto może sobie na to pozwolić? Większość z nas ma zaplanowany dzień po dniu, godzinę po godzinie a tym samym śpimy za krótko.

Badania również wykazują, że aż 16% kobiet na całym świecie ma problemy ze snem lub cierpi na bezsenność. Po ciężkim dniu marzymy o tym, by pójść spać. W końcu kładziemy się do łóżka i co? I nic! Leżymy, patrzymy w ciemny sufit a i nawet nie czujemy, że sen lada moment nadejdzie. Takie zjawisko może być efektem przemęczenia organizmu. Kolejne skutki to nadmierne rozdrażnienie, problemy zdrowotne a nawet obniżenie libido, dlatego nie dajmy się zwariować, każdemu należy się odpoczynek, po którym poczujemy się zrelaksowani, a tym samym nabierzemy sił i energii do dalszego działania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.